Zahradní jezírko – přírodní bazén

Rádi byste měli na zahradě bazén, ve kterém se můžete koupat a který by zároveň zapadal do přírodního vzhledu Vaší zahrady? Pak je zahradní jezírko pro Vás tou pravou volbou. Díky tomu, že se do koupacího jezírka nepřidávají žádné chemické příměsi, tak je v dokonalé harmonii s přírodou.

Jeho tvar je vždy originální, jelikož se musí přizpůsobit místu, kde chcete jezírko vystavět. Pokud je zahradní jezírko dobře založené, je schopné fungovat jako ekosystém s kvalitou vody vhodnou pro koupání. Ta je zajištěna samočistící schopností vodních rostlin vysázených v mělké části jezírka. Nečistoty, které nezvládnou odstranit vodní rostliny, jsou pak nasávány pomocí skimmeru a zachycovány filtrační vrstvou. Hlubší část jezírka je zónou plavební o hloubce 150-180 cm. V této části nejsou žádné rostliny a je od břehu oddělena. Samozřejmostí je také žebřík pro bezpečný a pohodlný vstup do vody a plocha na opalování. V případě zájmu se dají vybudovat i potůčky, fontány či vodní kaskády.

Výhodou přírodního bazénu oproti klasickému („modrému“) jsou minimální nároky na údržbu. Čas od času je třeba dopouštět vodu, která se odpaří. Úplná výměna vody se však provádí jen jednou za pět let. V zimě je ale velmi důležité pravidelně odstraňovat ze zamrzlého jezírka sníh, aby měly vodní rostliny dostatečný přísun světla a mohly plnit svoji funkci.

Firma Acer Heralecký se zabývá výstavbou zahradních jezírek už několik let. Pokud přemýšlíte o zrealizování přírodního bazénu, rádi Vám poskytneme více informací a zkonzultujeme zakázku přímo Vám na míru.

Více na www.zahradni-jezirka.com

 

Nové články a slevy do e-mailu

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje pomocí tohoto formuláře a už vám žádný článek nebo akční nabídka neunikne.

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *