Využijte akce na značkový fasádní polystyren

zateplení fasádyAč se to nezdá, čas, kdy se velký počet stavebníků vrhne na zeteplení fasády, se nezadržitelně blíží. Jste jedním z nich? Co si budeme povídat, zateplování je zaklínadlem poslední doby a to nejen díky dalšímu kolu dotačního programu Nová zelená úsporám 2014, o kterém jsme psali v dřívějším článku Dotace na zateplení domku mně ušetří desetitisíce. Z poptávek zákazníků našich stavebnin StavbaOnline.cz je nám jasné, že zájem o fasádní polystyren a další materiály pro zateplení začal poněkud dříve než například v loňském roce. A z tohoto důvodu jsme pro vás připravili speciální akci na značkový, český a hlavně kvalitní fasádní polystyren Bachl. 

Proč vlastně zateplit fasádu?

Na tuto otázku patrně každý odpověď moc dobře ví. Ale opakování je matka moudrosti, tak jen ve zkratce. Zateplením docílíme nejen úsporu prostředků vynaložených na vytápění objektu, ale i zlepšíme klima (snížíme teploty) budovy v horkých letních dnech. A proč vybrat na zateplení konkrétně fasádní polystyren? Je to nejlevnější izolant, lehký, dobře opracovatelný, se snadnou manipulací. Jako nevýhodu můžeme uvést snad jen menší odolnost proti požáru.

Zvolit značkový polystyren nebo levný „no name“?

Dovozové polystyreny jsou do ČR dováženy především kvůli lepší ceně (při stejné kvalitě by se včetně dovozu cena nevyplatila), která je ovšem většinou vykoupena horší kvalitou a někdy i podstatně horšími technickými parametry. Například polská norma označuje polystyren téměř totožně jako česká, proto se zdá, že jde o totožný polystyren za cca 60-70% „české“ ceny. Tepelné vlastnosti jsou však ve srovnání s českým polystyrenem výrazně horší, nehledě na to, že obvykle je i trvanlivost takto dovezených polystyrenů výrazně nižší. Ve výsledku cenová úspora tedy není žádná, spíše naopak.

Bachl – záruka kvality

BachlBachl je jeden z největších a nejkvalitnějších českých výrobců polystyrenu, a to nejen toho fasádního. Koupí polystyren bachl získáte zaručenou a léty ověřenou kvalitu, garantované vlastnosti a parametry podložené veškerými certifikáty a technickými listy.

Často se ohledně zateplení ptáte…

Jakou tloušťku polystyrenu použít?

Neexistuje univerzální doporučení, je potřeba zvážit tloušťku obvodového zdiva a další parametry. Nejlepším řešením je nechat si vypracovat projekt za pomocí termokamery (při rekonstrukci staršího objektu) a nebo se případně řídit doporučením výrobce zdiva (v případě novostavby). Nedostatečnou tloušťkou zateplení se může tzv. rosný bod tvořit ve zdivu a ne až v izolantu, jak má správně být. To může případně vést v extrémním případě až k vzniku tolik nežádoucích plísní.

Použít běžný „bílý“ fasádní polystyren nebo šedý grafitový?

Šedý grafitový polystyren má o 20% lepší tepelné vlastnosti a lépe tedy izoluje. Je však také o zmíněných cca 15-20% dražší. Jeho výhoda tedy spočívá v možnosti použít menší tloušťku pro stejný tepelný útlum. Pro příklad – místo 120 mm silného běžného bílého EPS 70 F můžete použít 100 mm silný šedý grafitový polystyren, např. Extrapor 70 F nebo Styrotherm 70 plus. To může být rozhodující úspora tlouštky zateplení, což například v případě zapuštění oken může i snížit ztráty denního světla v objektu.

Lepit fasádní polystyren ke zdi lepícím stěrkovým tmelem nebo pěnou?

Je to víceméně jedno, cena v přepočtu na m2 vyjde téměř totožně, rozdíl je v komfortu aplikace. Práce s pěnou je řekněme čistší, vyžaduje však určitou zručnost. Při špatné aplikaci se všaki zbytečně snižuje vydatnost pěny a z jedné tuby nalepíte menší počet m2 než je možné.

3 důvody, proč koupit polystyren Bachl u nás

  1. Rychlá dostupnost – můžete jej mít na stavbě do 3-5 dnů.
  2. Zavezeme vám jej kamkoliv po celé ČR.
  3. Při objednávce nad 15m3 máte od nás dopravu zdarma, jakékoliv menší množství kamkoliv za paušál cenu 970 Kč s DPH.

Akce na fasádní polystyren Bachl

Nyní na StavbaOnline.cz můžete využít speciální akční ceny na nejpoužívanější fasádní polystyren Bachl EPS 70 F, která platí do 8.srpna 2014. Proto neváhejte, ať stihnete na zateplení výrazně ušetřit.

fasádní polystyren Bachl EPS 70 F

Nové články a slevy do e-mailu

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje pomocí tohoto formuláře a už vám žádný článek nebo akční nabídka neunikne.

Diskuze k Využijte akce na značkový fasádní polystyren

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *