Vychutnejte si příjemné chvíle na terase

Terasa je jednou z nejkrásnějších částí exteriéru domu, ve které navíc trávíme velkou část svého volného času. Je proto nasnadě, že takové místo si člověk vybaví tak, aby jeho celková atmosféra působila pozitivně na všechny jeho smysly. Při volbě podlahy proto nespoléháme pouze na vizuální stránku, ale také celkové splynutí s okolím, příjemnost na dotek a náročnost její údržby.

Z čeho udělat podlahu terasy?

terasová prknaJednoznačným materiálem číslo jedna se proto jeví dřevo jako přírodní hmota, která zapadne prakticky všude a v porovnání s kamennou nebo betonovou dlažbou nestudí při chůzi. Výrobce navíc nabízí širokou škálu dřevin, přičemž každá nám může nabídnout jiný charakter a to zejména co se týče své barvy, textury a povrchového opracování.

I v této oblasti samozřejmě dochází k inovativním řešením, která opracování dřeva pro venkovní použití povýšila na vysoce specifickou moderní technologii. Z toho důvodu si může zákazník vybrat, jestli se rozhodne pro termicky upravené dřevo, při jehož zhodnocování se využívá působení vysokých teplot a vodních par, či širokou nabídku WPC kompozitu (Wood Plastic Composite), který spojuje výhody dřeva s dlouhou životností a odolností polymerů.

Termicky upravené terasové prkna

Termicky upravené dřevo je vhodné do každého počasí, přičemž samotný postup úpravy materiálu probíhá bez použití chemikálií, pouze za přístupu tepla, vody a vodních par. Výsledný produkt je posléze vysoce stabilní, méně reaguje na vlhkost prostředí a s tím související bobtnání či sesychání. Originální kresba dřeva však zůstává zachována, což je jeden ze stěžejních důvodů, proč si zmiňovanou podlahu koupit.

WPC terasové desky

Naproti tomu WPC terasové desky jsou vyráběny v různých poměrech z dřeva a umělé hmoty (polymerů) a v jejich vlastnostech se spojují kladné vlastnosti obou použitých surovin. Jejich výhoda spočívá zejména v jednoduché pokládce i údržbě a nelze opomenout ani vysokou odolnost proti UV záření, nulové štěpení a díky tomu vyloučení vzniku třísek. Důležitým faktem je také skutečnost, že WPC desky jsou plně recyklovatelné a jejich likvidace nemá negativní dopad na životní prostředí.

Vzhledem ke zmiňovaným skutečnostem jsme proto neváhali a terasová prkna obratem přidali do naší široké nabídky stavebních materiálů. Vzhledem k tomu, že se jedná o nový artikl s velkým potenciálem, co se týče prodeje, najdete jej nyní v našem obchodě za velmi příznivé zaváděcí ceny včetně přijatelné dopravy.

Nové články a slevy do e-mailu

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje pomocí tohoto formuláře a už vám žádný článek nebo akční nabídka neunikne.

Diskuze k Vychutnejte si příjemné chvíle na terase

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *