Rozměry OSB desek

OSB desky rozměryOSB desky jsou dlouhodobě jedním z nejprodávanějších produktů v našich stavebninách StavbaOnline.cz. Tyto lisované stavební desky, které se vyrábí z velkoplošných třísek a umělé pryskyřice, jsou velmi oblíbené především díky širokým možnostem použití a také jejich praktičnosti. A jednou z těch nejčastějších otázek, na které se nás naši zákazníci ptají je na rozměry OSB desek.

Jaké mají tedy OSB desky rozměry?

Na našem eshopu se stavebním materiálem si můžete vybrat ze tří hlavních typů a dva rozměry OSB desek:

 • OSB desky s pérodrážkou

  Nejčastěji se vyrábí v rozměru 2500 × 625 mm v tloušťkách od 12 do 25 mm. Je i možnost objednat OSB desky o rozměru 2500 x 675. Díky peru a drážce je montáž snazší a vzájemné spojení OSB desek je pevnější. Tento typ OSB desek lze využít jak v interiéru, tak v exteriéru. Navíc je lze použít i ve vlhkém prostředí. Hodí se pro konstrukce podlah či střech, opláštění menších dřevěných konstrukcí, výrobu stěn, přepážek, bednění či jiné tesařské konstrukce.

 • OSB desky s kolmou hranou

  OSB desky s kolmou hranou se vyrábí v rozměru 2500 × 1250 mm a s tloušťkou již od 8 mm. Jsou vhodné jako plošný konstrukční materiál pro dřevostavby, do podlah či jako bednění a opláštění. Musí se pokládat na pevný a rovný povrch.

 • OSB desky s broušeným povrchem

  Vyrábí se v rozměru 2500 × 625 mm v tloušťce 15 až 25 mm, jsou vhodné pro vlhké prostředí. Jejich vlastnosti je předurčují k využití pro stavbu podlahových, střešních a stropních konstrukcí, dřevostaveb, bednění či obalů.

Proč jsou OSB desky všech rozměrů tak oblíbené?

Rozměry OSB desekVelkou předností OSB desek, kterou oceňují profesionální stavebníci i běžní kutilové, je jejich pevnost a tuhost. OSB desky jsou vhodné jak pro interiér, tak exteriér. OSB desky můžete využít pro konstrukce podlah, střech, přístřešků, opláštění menších dřevěných konstrukcí, výrobu stěn, přepážek, dočasná oplocení zahrady nebo staveniště, bednění či jiné tesařské konstrukce. Mezi nejznámější a nejkvalitnější výrobce patří např. česká firma Kronospan, která nabízí značkové OSB desky lepené bez formaldehydu, tedy zdravotně nezávadné.

Rozměry OSB desek jednoduše

Na StavbaOnline.cz můžete nakoupit OSB desky těchto rozměrů:

 • 2500 x 625 mm – tento rozměr OSB desek je běžně skladem a jedná se o OSB desky s pero drážkou
 • 2500 x 675 mm – jedná se o OSB desky s pero drážkou, tento rozměr OSB desek bývá jen výjimečně a jeho dostupnost je třeba poptat
 • 2500 x 1250 mm – jedná se o OSB desky s kolmou hranou

Máte nějakou otázku k rozměrům OSB desek? Napište nám ji níže do komentářů.

OSB desky levně

Nové články a slevy do e-mailu

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje pomocí tohoto formuláře a už vám žádný článek nebo akční nabídka neunikne.

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *