Proč vybrat střešní plechovou krytinu?

Dnes je na trhu spousta střešních krytin. Počínaje klasickou pálenou taškou, betonovou taškou, střešními asfaltovými šindeli, asfaltovýmí pásy využívanými především na střechy průmyslových objektů, až po velkoformátové plechové střešní krytiny Satjam. Tyto mají velmi široké spektrum použití a právě o nich si v následujících řádcích povíme více.

Výhody střešní plechové krytiny Satjam

Plechová střešní krytinaVelkou výhodou plechové krytiny je nízká hmotnost, která minimálně zatíží konstrukci celé stavby a především střešní konstrukce. S nízkou hmotností souvisí i podstatně nižší náklady na dopravu ve srovnání s pálenými taškami. Plechové krytiny Satjam jsou dodávány na nevratných jednorázových paletách, odpadá vám tak starost s vracením palet a s tím spojenými náklady na přepravu palet do výrobního závodu či skladu dodavatele. Další nespornou výhodou je rychlost pokládky krytiny.

Snadné použití a montáž

krytina SatjamPlechové krytiny Satjam dělíme na velkoformátové či maloformátové krytiny s imitací tašky a na trapézové plechy. Taškové krytiny jsou jasnou volbou pro obytné domy, chaty, pergoly, garážová stání a různé přístavky k obytným částem domů. Výhodou je podobný vzhled jako klasická střešní taška a navíc díky široké škále barevných odstínů je možné plechovou krytinu sladit se stávající krytinou. Trapézové plechy jsou nejčastěji využívány k zastřešení kůlny na nářadí, různých přístřešků na dřevo a také jako střešní krytina průmyslových a hospodářských budov. Trapézové plechy je možné použít i na svislé opláštění výrobních či skladových hal, průmyslových objektů a stěn či vrat garáží.

Plechové krytiny je možné použít na střechy se sklonem větším než 10 stupňů. Montáž provádíme za použití kontralatí na laťování. Dochází tedy k dobrému provzdušnění konstrukce, pod krytinou se nedrží vlhkost a tím je prodloužena její životnost. Častým dotazem je, proč není možné krytinu položit na plošné bednění, například z OSB desek. To samozřejmě lze, ovšem je potřeba dodatečně vyřešit odvětrání střešní konstrukce. V opačném se zbytečně zkracuje životnost nejen plechové krytiny, ale i dřevěných částí střechy.

40 let záruka – co víc si přát

plechová střešní krytinaSatjam je český výrobce a výroba tak probíhá v České republice (až na vyjímky určitých prefabrikátů). K výrobě používá jen kvalitní plechy od prestižních dodavatelů, především holdingu Arcelor Mittal. Důležitým ukazatelem kvality vstupní suroviny je zinkování s hodnotou 275 g/m2. Levnější střešní krytiny převážně polského původu, které mohou zaujmout zdánlivě příznivou cenou, zdaleka nedosahují těchto kvalit a v důsledku se pak prodraží. Navíc výrobce Satjam účtuje cenu za tzv. efektivní m2, to znamená skutečnou krycí plochu plechu (např. plech je šíře 1173 mm, účtuje se 1100 mm, neúčtuje se tedy ta část plechu nutná pro přeložení). Dalším zásadním ukazatelem je tloušťka plechu, síla a kvalita laku. To vše má samozřejmě zásadní vliv na celkovou kvalitu plechové krytiny, vzhled po několika letech a především na její životnost! Krytiny (každý kus) jsou navíc pro přepravu opatřeny ochranou fólií chránící plech před poškrábáním nejen při transportu, ale i při pokládce.

Satjam se tímto zcela odlišuje od konkurence a za svojí kvalitou si stojí. Svoje materiály zaváží svojí dopravou, zakázky jsou baleny do fólií s logem Satjam a součástí balení je vždy originální záruční list s unikátním kódem patřícím ke konkrétní dodávce. Na stránkách výrobce Satjam může zákazník pomocí zmíněného unikátního kódu svoji střechu zaregistrovat a získat tak prodlouženou záruku.

Výrobce Satjam samozřejmě také ke svým krytinám nabízí kompletní příslušenství, jako jsou hřebenáče, závětrné lišty, okapní plechy, šrouby a v neposlední řadě i okapový systém. Pokud si nevíte rady s výpočtem střešní krytiny pro váš dům, stačí zaslat na email info@stavbaonline.cz popis s rozměry vaší střechy a my vám zdarma připravíme nabídku. V případě složitější střechy je možné zdarma vypracovat i kladečský plán.

Objednejte plechovou krytinu Satjam právě teď za více jak 7.000 Kč a máte od nás dopravu kamkoliv po celé ČR zdarma!

Galerie plechové krytiny Satjam

Nové články a slevy do e-mailu

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje pomocí tohoto formuláře a už vám žádný článek nebo akční nabídka neunikne.

Diskuze k Proč vybrat střešní plechovou krytinu?

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *