Proč jsou plastová okna stále nejoblíbenější výplní?

Už několik let dominují na stavebním trhu v oblasti stavebních výplní plastová okna doslova s drtivou převahou. I když se v posledních letech zvyšuje znovu obliba oken dřevěných a začínají se prosazovat také okna hliníková, stále se jedná jen o nárůst několika málo procent. Své výsadní postavení si plastová okna drží stále a vypadá to, že ho jen tak snadno neztratí. Proč i přes stále větší vývoj ostatních druhů jsou plastová okna nejoblíbenější?

První důvod najdete i při pohledu na ceník

Jeden z hlavních důvodů vysoké obliby oken z PVC najdete už v momentě, kdy se podíváte, jak vypadá pro plastová okna ceník s rozměry a porovnáte jej s ceníkem ostatních druhů oken. I v případě, že okna z různých materiálů dosahují stejné úrovně tepelné izolace, je cena oken z plastu podstatně nižší. O plastových oknech je tedy dobře známo, že mají nejvyrovnanější poměr ceny a kvality.

Plastová okna

Cena PVC je mnohem nižší

Cena oken je dána především cenou základního materiálu pro jejich výrobu. Tedy především cenou materiálu pro výrobu okenních profilů. Zasklení se pro všechny druhy používá stejné. Okna plastová jsou vyráběna z tvrzeného PVC. Výrobní cena tohoto materiálu je mnohem nižší, než cena masivního dřeva pro výrobu profilů eurooken i než cena hliníku pro rámy oken hliníkových. Z toho plynou velké finanční rozdíly u jednotlivých druhů. Každý materiál má ale své přednosti a svá specifika, která ostatní materiály nemají.

Plastová okna

Dřevěná okna brání vlhnutí interiéru

Například dřevěná okna mají přednost, kterou se okna z plastu ani z hliníku pochlubit nemohou. Jejich profily a rámy totiž dýchají, tedy zajišťují přívod čerstvého vzduchu do interiéru. i přesto ale mají vysoký stupeň tepelné izolace. Interiéry s dřevěnými okny nejsou tak náchylné ke vzniku plísní. Jak dokáže vysoká vlhkost a plíseň doslova devastovat interiér se dozvíte v tomto článku.

Nové články a slevy do e-mailu

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje pomocí tohoto formuláře a už vám žádný článek nebo akční nabídka neunikne.

Diskuze k Proč jsou plastová okna stále nejoblíbenější výplní?

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *