Plastové jímky – nejčastější otázky

Plastové jímkyPlastové jímky jsou v našich online stavebninách jednou z nejprodávanějších kategorií. Zájem našich zákazníků o tyto produkty neustále roste a s tímto zvýšeným zájmem jdou ruku v ruce opakující se dotazy. Proto jsme pro vás připravili odpovědi na ty nejčastější otázky, které nám kladete ohledně plastové jímky a septiků.

Jaký zvolit objem jímky?

Objem jímky se volí dle závislosti na počtu členů v domácnosti, či počtu osob, který objekt využívají. Klasické domácnosti využívají především jímky v objemu 8-15 metrů. Pokud se jedná o menší dům nebo nějakou chatku, je možné zvolit 3-8 metrů. Pokud by jste však chtěli nějaký přesnější výpočet, je možné použít tento vzorec: V=N*Q*T, kdy „N“ je počet osob v připojeném objektu, „Q“ je průměrná spotřeba vody na osobu (litrů/den) – u RD doporučujeme 100 litrů/den a „T“ je časový interval vyvážení (dny).

Pokud mám na pozemku spodní vodu, mohu použít vaši jímku? Pokud ano, která je vhodná?

V těchto případech doporučujeme dvouplášťové plastové jímky. Tento typ jímek je sice dražší, ale máte zde jistotu, že se vám jímka nepoškodí. V případě, že nechcete za jímku utratit tuto částku a na pozemku spodní vody není mnoho, je možné použít i samonosnou jímku nebo jímku k obetonování a instalovat opatření proti spodní vodě. Takto se zajistí dno nádrže.

Septik vs. jímka, jaký je rozdíl?

Jímka je bezodtoková nádoba, kde je po naplnění potřeba využít fekální vůz pro odvoz. Můžeme ji však opatřit odtokem a využít pro zachytávání dešťové vody. Septikem se rozumí nádoba, která má vtok a odtok. V komorovém septiku jsou procesy tzv. vyhnívání. Voda, která do septiku nateče, tak odtéká přečištěná.

Proč volit jímky a septiky z plastu a ne betonu?

Plastová jímka má výhody téměř ve všech důležitých oblastech. V první řadě je levnější než jímka betonová, výhodou je i váha, kdy je podstatně lehčí. Tím se nám lépe s jímkou manipuluje a má také delší životnost. Další výhodou je, že plastová jímka je dokonale obousměrně nepropustná.

Pokud bychom požadovali jiný rozměr produktu, je to možné? Kolik si připlatím za speciální požadavek?

Pokud máte speciální požadavek, náš dodavatel vám rád vyrobí produkt na míru- jak říkají, stačí jen říct. Cena je v tomto případě kalkulována individuálně. Obvykle se pouze mírně navýší.

Je špatně, když si jímku/septik/žumpu umístím i do sklepa nebo na povrch?

Špatně to určitě není, jímku není potřeba v každém případě zahrnout zeminou. V tomto případě je ale potřeba o tomto záměru informovat v objednávce, dodavatel vám jímku či jiný produkt připraví jako nadzemní.

Jsou vaše produkty (jímky/septiky/žumpy) na 100% vodotěsné?

Ano, všechny námi nabízené produkty v této kategorii jsou 100% vodotěsné. Zkouška vodotěsnosti je při každém zhotovení produktu ihned provedena. V rámci zkoušky se dokládá i atest k vodotěsnosti ke každému výrobku.

Nové články a slevy do e-mailu

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje pomocí tohoto formuláře a už vám žádný článek nebo akční nabídka neunikne.

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *