Foukaná tepelná izolace – Tipuren

Foukaná tepelná izolace dnes patří k nejefektivnějším metodám tepelných izolací. Ve srovnání s klasickými technologiemi má tento typ izolace hned několik výhod. Největší z nich je asi způsob aplikace a izolační vlastnosti. Materiál, který se fouká do konstrukcí, se vyrábí z odpadů, čímž je šetrný k přírodě.

Nejčastěji používaným izolantem je drcený polystyren a Climatizer Plus. Novinkou je izolační materiál Tipuren – polyuretanová drť, která vyjde cenově trochu dráž, na druhou stranu jeho izolační vlastnosti jsou o 20 % větší než u jiných materiálů, takže se Vám počáteční investice po čase vrátí. Navíc je Tipuren nenasákavý. Je vhodným materiálem k vyplnění horizontálních i vertikálních dutin bez rizika objemových změn. Zároveň odolává teplotě do 200°C, takže ho ocení i majitelé dřevostaveb.

Při aplikaci Tipurenu nevzniká elektrostatický náboj, což zaručuje celistvost izolační vrstvy. Navíc stejně jako Climatizer plus obsahuje i tento izolační materiál příměsi proti hlodavcům, plísním a hmyzu.

Aplikace Tipurenu probíhá buď volným foukáním nebo foukáním do dutin, přičemž nejsou nutné žádné velké stavební úpravy. Stačí odsunout prkno nebo vyvrtat otvor, na který se nasadí nástavec a pomocí aplikačního stroje a hadice se prostor vyplní izolačním materiálem.

Autor článku:
Firma Acer Heralecký působí v této oblasti na trhu už 20 let, což zaručuje kvalitu naší práce i materiálů.
více na webu www.tepelna-izolace.com

Nové články a slevy do e-mailu

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje pomocí tohoto formuláře a už vám žádný článek nebo akční nabídka neunikne.

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *