5 věcí, na které si dát při nákupu stavebnin na internetu pozor – díl 3.

Tímto třetím a posledním dílem pokračujeme v seriálu článků, který vám pomůže správně vybrat prodejce stavebního matriálu na internetu. V prvním díle jsme se podívali na základní typy, jak vybrat spolehlivý internetový obchod se stavebním materiálem, zejména že je potřeba se dívat na recenze ostatních zákazníku internetových stavebnin, které najdete na Heureka.cz. V druhém pokračování tohoto návodu jsme poodkryli různé cenové a jiné fígle, kterými chtějí někteří nepodctivú prodejce stavebního materiálu nalákat zákazníka, aby nakoupil právě u nich. A v dnešním, posledním díle probereme platební podmínky, které při nákupu stavebnin přes internet hrají velkou roli..

Díly seriálu

Platební podmínky

Přestože se řada lidí řídí heslem „nikdy neplaťte nic předem“, v rámci prodeje stavebnin je to běžnou praxí. Důvodem je např. skutečnost, že při dovozu většího množství materiálu výrobcem přímo na stavbu není řidič oprávněn převzít hotovost určenou pro prodejce. V tomto odvětví je tedy situace odlišná od obvyklých doručovatelských firem, které vozí zboží maximálně do velikosti ledničky. Na druhou stranu mohou prodejci díky tomuto způsobu dopravy nabídnout výhodnější cenu nebo dopravu zdarma.

Opět je tedy důležité si dobře vybrat prodejce. Nemá-li  zákazník s vybraným e-shopem žádnou zkušenost a chystá se na velkou objednávku, může si zkusit nejdříve objednat něco menšího a levnějšího. Sám si pak udělá obrázek. Seriózní prodejce by měl vždy ochotně sdělit kontakt na výrobce, který poskytne referenci na vybraného prodejce. Výrobce pak jistě potvrdí, že tento způsob prodeje a platby předem je obvyklý a není potřeba se obávat. V případě zájmu může výrobce také potvrdit, jestli je materiál skladem či připraven pro expedici a předběžný termín dodání.

StavbaOnline Heureka Ověřeno zákazníky

StavbaOnline Heureka Ověřeno zákazníky

Shrnutí na co si dát pozor při nákupu stavebnin

  • Recenze a zkušenosti jiných zákazníků – na portále Heureka.cz najdete nezávislé recenze předešlých zákazníků vámi vybraných stavebnin. Každý spolehlivý prodejce stavebnin má toto hodnocení na Heureka.cz zřízeno.
  • Informace o produktech, o firmě – spolehlivého a kvalitního dodavatele stavebnin poznáte i podle toho, jak dobře má produkty ve svém ehsopu popsány. Většina jen zkopíruje základní údaje od výrobce, praktická hodnota pro zákazníka bývá často téměř nulová. Znakem nepodctivosti je absence kontaktní údajů na prodejce.
  • Komunikace – dobrý prodejce s vámi bude ochotně a rychle komunikovat nejen e-mailem, ale i po telefonu a rád vám poradí s výběrem vámi potřebného stavebního materiálu.
  • Férové informace o ceně a dopravě – vždy se důkladně podívejte, zda je uvedená cena materiálu včetně DPH, za správnou měrnou jednotku a berte v úvahu, že hlavní je celková cena včetně dopravy.
  • Kvalita materiálu – ikdyž se může zdát finančně výhodné nakoupit levný, neznačkový materiál, věřte, že ve výsledku je výhodnější vybrat ten kvalitní, značkový.

Nebojte se nákupu stavebnin přes internet

Komplexně výhodná nabídka je souhrnem dobré ceny, rychlosti vyřízení, termínu dodání a hlavně seriózního prodejce, s prověřenou historií a stabilním zázemím. Když se ve vyhledávači seřadí nabídky od nejlevnější, tak je často vidět, že na prvních příčkách se mezi sebou „perou“ menší prodejci a pak teprve s určitým cenovým odstupem jsou velcí prodejci typu StavbaOnline.cz či Baushop.cz. Tito prodejci nabízí jistotu velkého a prověřeného obchodu, kvalitní servis, komfortní dopravu, a nadstandartní podmínky při uplatnění reklamace. Při výběru prodejce se tedy vyplatí hledat mezi těmi ověřenými, o kterých je možné dohledat potřebné reference, pečlivě zkoumat a porovnávat jednotlivé nabídky a hlavně důkladně číst dodací podmínky. Pokud si není zákazník jistý, většinou nic nepokazí, když poptá materiál od ověřených výrobců, kteří vždy deklarují vlastnosti a technické parametry svých produktů, podložených technickými listy, i když jsou o něco málo dražší.

Šťastný nákup a hodně zdaru a úspěchů při realizaci vašich projektů přeje tým StavbaOnline.cz

Díly seriálu

Nové články a slevy do e-mailu

Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje pomocí tohoto formuláře a už vám žádný článek nebo akční nabídka neunikne.

Vložit příspěvek

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *